fatih toprak Full stack developer & WordPress Master

Hakkında

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Aşçılık bölümü mezunu olan Fatih, mesleki kariyerini New York, Pittsburgh, Ohio, Long Island gibi Amerikan eyaletlerinde en iyi şekilde icraa etmiş olup, son 9 yıldır, büyük zevk ve şevk ile PHP , MySQL alanında uzmanlaşarak , XHTML, HTML 5, CSS, Javascript, JQuery teknolojileri ile güçlü CMS sistemi #WordPress’e yönelik çalışmalar ve gelişmeler yapmaktadır.

Wpares.com kurucu ortağı ve Yazılım koordinatörlüğü yapan Fatih, teknik tecrübeleri ve kişisel yazıları ile harmanladığı, blogu fatihtoprak.com’u Kasım 2009 ‘da oluşturup yayına almıştır.

Yaklaşık 13 yıldan bu yana keyif aldığı sektörü kendine meslek edinmiş olup, kalan yaşamını yemek yaparak değil, kod betikleri yazarak, projelerin web yazılım etabını yürüterek geçirmektedir. Yemek yapmayı hobi olarak halen daha fakirhanesinde sürdürmektedir.

Yalnızca WordPress mimarisi işlemekle değil, Fatih şimdiye dek, bir çok E-commerce yapısı geliştirip, data analizi, re-marketing sistemleri, özgün cms geliştirme gibi köklü projelere imza atmış, Anadolu Ajansı, Yeşilay Derneği gibi köklü dernek ve kurumlara alt yapı oluşturmuş, Villa Tatil, Villa Kiralama sektörlerinde hizmet veren popüler firmalara Türkiye’nin en seçkin WordPress alt yapılarını kendine has framework’leri ile inşaa ettiği pazarlama mimarileri ile, farklı sistemlerden WordPress altyapılarına migration / içerik göçü çalışmaları ile de kendi adından sıkça söz ettirmiştir.

Kendisi ile iletişim kurup fikir alışverişi yapmak, web projenize yön vermesini sağlamak isterseniz, iletişim sayfasından sürekli açık cep telefonunun numarasını talep edebilir, kendisi ile yüzyüze görüşmek için randevu isteyebilir, hiç değilse, yahu bende aşçıyım ama siz gibi kod yazmak istiyorum gibi fantezikar düşünceleriniz var ise, çekinmeden paylaşabilirsiniz.

Aynı zamanda #Twitter ‘da da oldukça varlığı belirgin hesabına da tweet atıp kendisi ile iletişim kurabilirsiniz.